Breussova kúra

"Tento druh (démonov) sa nedá vyhnať ináč, iba modlitbou a pôstom." (Matúš 17:21).

Podstata Breussovej kúry spočíva vo vyhladovaní rakovinových buniek. Autor kúru úspešne vyskúšal, vyliečil sa z rakoviny v štádiu 2B.

Kúra trvá 42 dní, počas ktorých nie je možné jesť pevnú stravu, piť je potrebné iba predpísané čaje, poprípade zeleninovú šťavu a cibuľový vývar. Na ochranu pred následkami zníženia tlaku je možné úžívať kvapky z hlohu, ktorých účinok je pôsobivý.

Päť čajov je potrebné piť v predpísaných intervaloch každý deň pri každom druhu rakoviny. Ide o obličkový čaj, šalviový čaj, nechtíkový čaj, čaj z Pakostu smradľavého a čaj - špeciálna zmes.

Presný návod na prípravu a dávkovanie je popísaný nižšie.

Pre každý druh rakoviny pridáme ešte príslušný čaj, určený na jej konkrétnu liečbu. Všetky sú rozpísané nižšie podľa jednotlivých druhov rakoviny

Počas dňa je možné vypiť taktiež najviac 500ml zeleninovej šťavy (popis je uvedený tiež nižšie) a jeden tanier cibuľového vývaru, ktorý sa odporúča zjesť (či skôr vypiť) naobed. Na úpravu krvného tlaku je vhodné užívať denne hlohové kvapky. Nevyhnutná je taktiež pravidelná stolica (je možné použiť čípok).

Krátky prehľad jednotlivých zložiek kúry je možné stiahnuť aj vo formáte pdf na tomto mieste.

Deatily jednotlivých zložiek kúry sú popísané nižšie.

Terapiu do detailov vymyslel, rozpracoval a úspešne aplikoval rakúsky liečiteľ Rudolf Breuss, po ktorom nesie meno. Rudolf Breuss zomrel v roku 1990 vo veku 91 rokov. Keď dosiahol vyšší vek, prosili ho, aby popísal základné princípy svojej liečby rakoviny na papier, aby liečba neupadla po jeho smrti do zabudnutia. Na základe tejto prosby Rudof Breuss už v požehnanom veku nadiktoval svoje poznámky k postupu liečby rakoviny. Tieto poznámky boli vydané bez ďalšieho zásahu lektora v knihe Rudolf Breuss: Krebs/Leukämie und andere scheinbar unheilbare Krankheiten mit natürlichen Mitteln heilbar (Rakovina/leukémia a iné zdanlivo neliečiteľné choroby vyliečiteľné prostredníctvom prírodných prostriedkov). Kniha je preto značne neprehľadná, nedá sa použiť ako jednoduchý návod bez viacnásobného prečítania. Z toho dôvodu vydal jeden z úspešne vyliečených pacientov, pán Jürgen Thomar, v knižnej podobe presný návod, ako sa má Breussova kúra aplikovať, v knihe Jürgen Thomar: Die KREBSkur nach Rudolf Breuss richtig gemacht: Das offizielle Begleitbuch zur Kur (Rakovinová kúra podľa Rudolfa Breussa správne prevedená: oficiálny sprievodca kúrou.).

Pre zaujímavosť, podobnú kúru vymyslel a aplikoval ukrajinský liečiteľ Jurij Andejevič Omeľčenko. Dodnes existuje v Kyjeve Centrum Národnej Medicíny J. A. Omeľčenka, v ktorom liečia rôzne choroby, vrátane rakoviny, terapiou, ktorej základom je vyhladovanie chorých buniek a pitie špeciálnych bylinkových čajov. Ako kúra podľa Rudolfa Breussa, tak aj kúra podľa Jurija Omeľčenka dokáže vyliečiť rakovinu aj v terminálnom štádiu, čo je mnohými pacientami popísané či už na webe alebo v knižnej literatúre. Autor týchto riadkov pozná pacientku vyliečenú z rakoviny kože 4 stupňa Breussovou kúrou. Breussova kúra je, na rozdiel od Omeľčenkovej kúry, ako úšpešná pre liečbu rakoviny popísaná vo viacerých krajinách Európy. Taktiež je jej presný popis dostupný knižne v publikácii pána Jürgena Thomara, podobne presný a z viacerých zdrojov overený popis Omeľčenkovej kúry sa nám zohnať nepodarilo.

Na Slovensku sme počuli ešte o liečbe rakoviny hladovkou, počas ktorej je dovolené piť výlučne kozie mlieko. Autor tohto článku osobne pozná jedného pacienta, ktorý sa takouto kúrou vyliečil. No nepodarilo sa nám zohnať detailný písomný popis kúry, ani viacero nezávislých úspešných vyliečení rakoviny touto metódou.

Z uvedených liečebných metód, ktorých podstatou je hladovka počas 42 alebo viac dní, je najlepšie popísaná Breussova metóda, a máme k dispozícii aj najviac popísaných úspešných prípadov vyliečenia rakoviny touto metódou. Je zároveň aj najdostupnejšia, všetky potrebné bylinky a šťavy sú na Slovensku ľahko dostupné. Preto v ďalšom texte budeme popisovať výlučne túto metódu, hoci ostatné spomínané variácie pravdepodobne nie sú o nič horšie.

Princíp fungovania kúry popisuje Breuss takto: rakovinové bunky spotrebúvajú viac energie, ako zdravé bunky. Keď ich telo prestane zásobovať dostatkom živín, oslabnú. Telo ich následne spotrebuje ako dodatočnú potravu alebo ich vylúči. Podporne k hladovke je potrebné piť bylinkové čaje, ktoré urýchľujú liečbu, čistia organizmus a pomáhajú zahnať pocit hladu. Je to značne zjednodušené vysvetlenie a veľmi laicky podané.

Pokiaľ má niekto záujem na vedeckom vysvetlení princípu fungovania Breussovej kúry, nájde ho v článku publikovanom vo vedeckom medicínskom časopise Journal of Cancer Research and Therapy, 2015 (3), str. 26-43. Článok je možné stiahnuť na tomto mieste.

Hlavné princípy Breussovej kúry sú:
1. Nič nejesť počas doby 42 dní, a to v žiadnom prípade.
2. Piť výlučne iba predpísané čaje, šťavu a vývar a nič iné, ani vodu.
3. Pravidelná stolica.

Kúra obsahuje 5 čajov, ktoré sa pijú pri všetkých druhoch rakoviny rovnako a doplnkové čaje, ktoré sa pijú navyše pri jednotlivých druhoch rakoviny, pre každý jednotlivý druh rakoviny iný doplnkový čaj (alebo zábal). Dva z čajov, šalviový a špeciálny, je možné piť v ľubovoľnom množstve, takže v prípade zvýšenej potreby tekutín je potrebné piť tieto dva čaje, nie vodu. Dennú dávku ostatných čajov neprekračujeme.

V ďalšom texte popíšeme všetky zložky Breussovej kúry, ich prípravu a užívanie.

Zeleninová šťava

Počas kúry je možné piť max. 1/2 litra zeleninovej šťavy denne, na potlačenie pocitu hladu. Odporúčame kúpiť už pripravenú šťavu vo fľaškách od firmy Biotta, objednať ju je možné napríklad na tejto stránke. Šťavu je možné pripravovať aj doma odšťavovačom, najviac však na 4 dni dopredu, inak sa môže pokaziť. Denná dávka šťavy obsahuje cviklu (300g), mrkvu (100g), zemiak (o veľkosti vajíčka), zeler (100g) a reďkovku (30g). Tieto množstvá by mali vydať spolu asi 1/2 litra šťavy. Ak je šťavy menej, je potrebné zvýšiť množstvá zeleniny pri zachovaní uvedeného pomeru. Čím menej šťavy denne vypijeme, tým lepšie. Dennú dávku neprekračujeme.

5 základných bylinkových čajov pre všetky druhy rakoviny

Obličkový čaj (pijeme iba prvé 3 týždne!)

Obličkový čaj obsahuje: Prasličku roľnú (Equisetum arvense) 30g, Žihľavu (Urtica doica) 20g, Stavikrv vtáčí (Polygonum aviculare) 15g, Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) 10g. Množstvá sú uvedené orientačne približne na zmes, ktorá vydrží 3 týždne, pri príprave čaju je potrebné zachovať iba pomer uvedených množstiev.

Najlepšie je čaj pripraviť v potrebnom pomere bylín (podľa pomerov vyššie uvedených váh!) a uložiť v samostatnej nádobe. Denne dáme 1/2 polievkovej lyžice zmesi do šálky (250ml) a zalejeme horúcou (zovretou) vodou, necháme 10 minút luhovať, potom čaj precedíme a bylinky po precedení zalejeme novou studenou vodou v objeme 2 šálok (500ml) a necháme nanovo zovrieť 10 minút. potom čaj znovu precedíme a zmiešame s precedeným čajom z prvej šálky (získame 750 ml čaju). Necháme vychladnúť. Z takto pripraveného studeného čaju pijeme vždy 3x denne vždy 250 ml ráno, naobed a večer. Odporúčame pripraviť deň (večer) vopred, aby stihol vychladnúť.

Obličkový čaj pijeme iba počas prvých 3 týždňov kúry, potom už nie!

Šalviový čaj

Šalviový čaj obsahuje:
Šalviu lekársku (Salvia officinalis) 150g, Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) 100g, Mäta pieporná (Mentha piperita) 100g, Medovka lekárska (Melissa officinalis) 100g. Uvedené množstvá by mali pokryť spotrebu na 3 týždne.

2 polievkové lyžice šalvie dáme do 1 litera vriacej vody, necháme vrieť presne 3 minúty, po 3 minútach sa vyparí éterický olej a v tomto momente sa uvoľní ferment, ktorý je životne dôležitý pre všetký žľazy, miechu a medzistavcové platničky. Po 3 minútach vrenia odstavíme, a pridáme polievkovú lyžicu zmesky zvyšných troch bilín, ktoré sú zmiešané v rovnakom pomere váh. Prikryté necháme luhovať spolu so šalviou ďalších 10 minút. Následne precedíme a nalejeme do termosky. Pijeme počas celého dňa! Je možné vypiť neobmedzené množstvo!

Šalviový čaj pijeme každý deň, počas celej kúry. Rudolf Breuss odporúča tento čaj piť aj po skončení kúry počas celého života, ako prevenciu pred návratom rakoviny a iných chorôb.

Nechtíkový čaj

Nechtíkový čaj obsahuje Nechtík lekársky (Calendula officinalis). Pijeme ho počas celej kúry.

Na prípravu použijeme 3 polievkové lyžice bylinky na 1 liter horúcej vody. Necháme krátko zovrieť a následne prikryté necháme 10 minút luhovať. následne precedíme a naplníme termosku. Pijeme počas celého dňa!

Čaj z Pakostu smradľavého

Čaj obsahuje Pakost smradľavý (Geranium Robertatium). Pijeme ho počas celej doby kúry.

Na prípravu použijeme 1 čajovú lyžičku, ktorú nasypeme do šálky (250 ml) a zalejeme zovretou vodou, zakryjeme a necháme luhovať 10 minút, potom precedíme. Pijeme ráno a večer, studený.

Čaj - špeciálna zmes

Čaj obsahuje, v rovnakom množstve, nasledovné bylinky: Skoroceľ kopijovitý (Plantago lanceolata/major), Pľuzgierka islandská (Cetraria islanica / perforatum), Pľúcnik lekársky (Pulmonaria officinalis), Zádušník brečtanovitý (Glechoma hederacea), Divozel veľkokvetý (Verbascum densiflorum), Kôprovníček bezobalný (Meum Mutellina).

Zo zmesi všetkých byliniek (zmiešaných v rovnakom pomere) dáme 3 polievkové lyžice do 1 litra horúcej vody a necháme krátko zovrieť. Následne necháme luhovať prikryté 10 minút. Následne precedíme, naplníme do termosky a pijeme počas celého dňa! Čaju môžeme vypiť neobmedzené množstvo!

Kôprovníček sa na Slovensku zháňa veľmi ťažko, pretože rastie iba v nadmorskej výške nad 1600m. Je však možné celú čajovú zmes, už namiešanú, kúpiť na tejto webovej stránke. Zmes vedia poslať aj priamo na Slovensko.

Kvapky z hlohu

Hlohové kvapky je dostať v lekárni. Užívame 40 kvapiek denne ráno na posilnenie srdca a na udržanie krvného tlaku v norme, pretože pri hladovke krvný tlak klesá. Je možné užívať aj po skončení kúry.

Cibuľový vývar

Počas celej kúry je možné piť (jesť lyžičkou) iba tento cibuľový vývar. Je možné ho z kúry vypustiť, avšak neodporúča sa to, pretože urýchľuje liečbu. A taktiež, psychologicky predstavuje kulinársky vrchol dňa!

Na prípravu potrebujeme denne jednu cibuľu s veľkosťou citróna.

Príprava: jednu cibuľu nakrájame na malé kúsky, celú vrátane hnedej šupky. Rastlinný olej, 3 kvapky, dáme na dno hrnca a na malom plameni opečieme nakrájanú cibuľu až kým nezmäkne. Následne zalejeme 500ml studenej vody a necháme zovrieť. Necháme vrieť 20 minút. Následne pridáme kocku zeleninového bujónu a necháme vrieť asi 2 minúty. Následne precedíme, cibuľu v sitku pomačkáme, aby pustila čo najviac šťavy, a konzumujeme iba čistú tekutinu z vývaru - bez cibule! Konzumujeme iba cez obed, ak nestihneme, v ten deň vypustíme.

Pravidelná stolica

Pravidelná stolica je pre úspech kúry nevyhnutná. Aspoň raz za 3 dni je potrebné absolvovať veľkú potrebu. V prípade potreby je nevyhnutné si vypomôcť glycerínovými čípkami alebo klystírom.

Dodatkové čaje pre jednotlivé druhy rakoviny

Tieto čaje je potrebné užívať denne dodatočne k vyššie uvedeným piatim základným, pokiaľ máte rakovinu niektorého z nasledujúcich typov:

Rakovina očí

Pridáme čaj z: Očianka rostkovova (Euphrasia rostkoviana)

Príprava: Čajovú lyžičku bylinky zalejeme 250ml horúcej vody a necháme 10 minút vyluhovať. Precedíme a pijeme počas dňa.

Rakovina hrubého čreva

Nie je potrebný žiaden doplnkový čaj.

Rakovina pľúc, lymfatických uzlín, kostí a obličiek

Nie je potrebný žiaden doplnkový čaj.

Rakovina žalúdka

Pridávane do programu čaj z: Valeriana lekárska (Valeriana officinalis), Palina pravá (Artemisia absinthium), Zemežlč menšia (Centaurium erythraea).

Príprava: Jednu čajovú lyžičku Paliny pravej alebo Zemežlče menšej vyluhujeme 3 sekundy (!) v horúcej vode, precedíme a pijeme počas dňa studený. Pol čajovej lyžičky Valeriány necháme vrieť 3 minúty vo vriacej vode (250 ml), potom cedíme počas 3 sekúnd cez sitko obsahujúce 1 čajovú lyžičku Paliny pravej.

Rakovina úst, pier, jazyka, krčných žliaz a hrtanu, hltanu

Čaj pripravíme z: Bedrovník anízový (Pimpinella major)

Príprava a užívanie:
Jednu čajovú lyžičku Bedrovníka necháme vrieť 3 minúty v jednej šálke (250ml) vriacej vody. Používame na vypláchnutie úst a na kloktanie!
Prvú polievkovú lyžicu čaju použijeme na kloktanie a na vypláchnutie úst, vypľujeme.
Druhú polievkovú lyžicu čaju tiež použijeme na kloktanie a na vypláchnutie úst, následne vypľujeme.
Tretiu polievkovú lyžicu čaju použijeme na vypláchnutie úst a na kloktanie, následne prehltneme.

Rakovina pečene

Pridáme čaj z: čaj zo zemiakových šupiek, Palina pravá (Artemisia absinthium).

Za hrsť surových šupiek zo zemiakov varíme v 500ml 2-4 minúty. Precedíme a pijeme počas dňa studený alebo teplý. Pokiaľ nám chutí, tak ho pečeň potrebuje, pokiaľ nám nechutí, tak ho naša pečeň nepotrebuje a nemusíme ho piť.

Počas prvých 5-6 dní jednu čajovú lyžičku Paliny pravej vyluhujeme 10 sekúnd (!) v 1 šálke (250ml) horúcej vody. Od siedmeho dňa luhujeme iba 3 sekundy (!) inak bude čaj príliš silne pôsobiť.

Ďalej aplikujeme zábal z kelových listov: Zoberieme tri listy kelu, vymočíme vo vode, až na ňom nebudú nečistoty. Vaľkáme listy sklenenou fľašou, až budú úplne hladké. Na posteľ položíme zloženú vlnenú deku (do rozmeru 50cm na šírku), na ňu položíme plachtu širokú 25 až 30 cm a na ňu útierku s vyvalčekovanými listami kelu, dva vedľa seba a jeden cez ne. Vnútorná strana listov sa bude dotýkať chrbáta alebo chorej časti tela. Následne previazať pevne plachtou okolo tela, a následne previazať vlnenou dekou. Zábal pevne utiahneme, aby vydržal celú noc. AK sa zošmykne, pacientovi bude zima! Ráno zábal dáme dole a umyjeme pacienta vlažnou vodou. Následne masírujeme choré miesto dvoma čajovými lyžičkami ľubovníkového oleja (ľubavníková tinktúra s olivovým olejom zmiešaná 1:5), následne zakryjeme pacienta teplou dekou, ktorú po pár minútach môžeme odložiť. Pacientovi musí byť pred aplikovaním teplo.

Rakovina semeníkov a prostaty

Pridáme čaj z: Vŕbovka malokvetá (Epilobium parviflorum)

Jednu čajovú lyžičku Vŕbovky malokvetej zalejeme dvoma šálkami (500ml) horúcej vody a necháme 10 minút luhovať. Následne precedíme a pijeme studený počas celého dňa.

Nádor na mozgu

Pridáme čaj z: Medovka lekárska (Melissa officinalis)

Jednu čajovú lyžičku zalejeme 1 až 2 šálkami vriacej vody (250-500ml) a necháme luhovať 10 minút. Následne precedíme a pijeme studený po dúškoch počas celého dňa.

Rakovina kože

Pridáme čaj z: Lastovičník väčší (Chelidonium majus)

Jednu čajovú lžičku zalejeme šálkou (250ml) horúcej vody a necháme luhovať 10 minút. Následne použijeme vlažný na obklad. Pokiaľ nie je k dispozícii čerstvá šťava z Lastovičníka, napr. v zime, použijeme čajový odvar alebo tinktúru k vymývaniu akebo pokvapkaniu, aj okolo rany. Pri rozmere rakovinovej rany 0,5 až 1 cm používame čerstvý Lastovičník - pri roztrhnutí stonky dostaneme žltú horkú šťavu. Používame na pokvapkanie viackrát za deň. Pri väčšej rane pokvapkáme iba dookola po okraji popri zdravej koži. Nikdy nekvapkáme nič do otvorenej rany! Môžeme si nechať poslať živú rastlinu, ak je to možné, a túto 6 týždňov nechať rásť a ju používať. Čerstvá je proste čerstvá.

Rakovina prsníka, vaječníkov a maternice

Pridáme čaj z: Alchemilka alpská (Alchemilla alpina), Alchemilka obyčajná (Alchemilla vulgaris), Hluchavka žltá (Lamium galeobdolon), Hluchavka biela (Lamium album).

Jedna čajová lyžička Alchemilky alpskej alebo obyčajnej s jednou čajovou lyžičkou Hluchavky žltej alebo bielej prelejeme šálkou (250ml) horúcej vody a necháme luhovať 10 minút. Precedíme a pijeme studený počas dňa. Tip: pokiaľ je to možné, kúpime všetky štyri byliny a pripravíme zmes 1:1:0,5:0,5 (v poradí uvedenom vyššie). Na vyluhovanie potom použijeme plnú čajovú lyžičku tejto zmesi.

Rakovina žlčníka

Pridáme čaj z: Palina pravá (Artemisia absinthium).

Počas prvých 5-6 dní jednu čajovú lyžičku Paliny pravej vyluhujeme 10 sekúnd (!) v 1 šálke (250ml) horúcej vody. Od siedmeho dňa luhujeme iba 3 sekundy (!) inak bude čaj príliš silne pôsobiť.

Pozor! Pri rakovine žlčníka nejeme cibuľový vývar naraz, ale iba najviac po 10 lyžiciach každú hodinu.

Leukémia

Pozor! Pri leukémii neabsolvujeme 42 dní bez jedla!

Avšak, denne vypijeme 1/4 litra Breussobej zeleninovej šťavy, pričom môžeme jesť, čo nám chutí, okrem: mäsovej polievky, hovädzieho alebo bravčového mäsa. Zeleninovú šťavu pijeme predovšetkým krátko pred jedlom.

Ďalej pijeme šalviový čaj podľa návodu vyššie počas 42 dní a obličkový čaj počas 21 dní.

Ďalej je potrebné zabezpečiť, aby sa v domácnosti nenachádzal žiaden jed na mole.

Odporúčame prečítať strany 69-74 v originálnej knihe od Rudolfa Breussa (čísla strán v nemeckom origináli).

Doplnkové vylepšenia

Vydržať prísny pôst 42 dní sa môže zdať ťažké. Preto Rudolf Breuss dovoľuje zopár malých doplnkov (psychologických trikov) ku kúre.

Je dovolené denne prehltnúť jeden dúšok čerstvo vytlačenej jablkovej šťavy. Šťava musí byť doma vytlačená na odšťavovači, v obchode kupovaná nie je čerstvá a bez prídavkov, aj keď to možno na obale deklarujú.

Pre zmenu chuti je dovolené vypiť denne zopár dúškov šťavy kyslej kapusty.

A taktiež, každý z čajov je dovolené ochutiť pár kvapkami citrónovej šťavy alebo pomarančovej šťavy.

Slovo na záver

Pri 42 dňovom pôste je najťažších prvých 5-7 dní, keď sa telo zo zvyku hladovaniu bráni. No pocit hladu po prvom týždni odíde, najmä keď žalúdok stále dostáva tekutiny v podobe rôznych čajov. Autorovi týchto riadkov sa najlepšie prekonával piaty týždeň. Počas kúry skudol o 20kg, ktoré potom po ukončení terapie znovu nabral späť počas troch mesiacov.

Autor tohto textu bol na odbere krvi po 21 dni a týždeň po skončení kúry. Po 21 dni boli rakovinové markery v krvi stále ešte zvýšené, po skončení kúry boli úplne v norme a také zostali dodnes. Kontrolné vyšetrenie na PET CT skene autor absolvoval tri týždne po skončení kúry. Vyšetrenie potvrdilo vyliečenie, hoci nádory v lymfatickom systéme nezmizli úplne, iba sa ich absorpcia cukru razantne znížila na normálne hodnoty.

Autor týchto riadkov navštívil lekára-dietológa pred koncom kúry, aby si nechal vypracovať nutričný plán na návrat k normálnej strave. Bolo to veľmi dobré rozhodnutie, návrat k normálnej strave prebehol podľa návodu lekára a bez problémov.

Po skončení hladovky odporúčame každé ráno (nad rámec nutričného plánu) na lačno vypiť dve polievkové lyžice jablčného octu (najlepšie nefiltrovaného), s pár kvapkami citrónu a s pridaním pol čajovej lyžičky sódy bikarbóny. Necháme zreagovať, vypijeme a zapijeme trochou vody. 3 hodiny pred tým a 45 minút potom nič nejeme. Veľmi pomáha pri návrate k normálnej strave. Tento nápoj odporúčame užívať celý život.

Pri návrate k normálnej strave odporúčame aspoň 4-krát týždenne navštíviť posilňovňu, a cvičiť s ťažkými váhami (treba posúdiť individuálne, čo je ťažká váha), avšak najviac 30 minút. Tento cvičiaci cyklus spôsobí, že návrat k pôvodnej váhe bude predovšetkým v objeme svalov a nie tuku. Pokiaľ nie ste v posilňovni "doma", radšej konzultujte cviky s trénerom, ktorý poradí, čo a ako cvičiť.